Wintact producent okien najwyższej jakości


Corona SI 82

Oszczędność i ekologia

Sześć zamkniętych komór powietrznych wewnątrz profili okiennych zapewnia bardzo wysoką izolacyjność ciepiną, która była jak dotąd nieosiągalna bez zastosowania dodatkowych, kosztownych rozwiązań.

Dzięki wymianie starych okien na energo-oszczędne okna Corona SI 82 dotychczasowe zużycie energii można obniżyć co najmniej o 29%.W standardowym domu jednorodzinnym pozwala to zaoszczędzić ok.1226 litrów oleju opałowego i obniżyć szkodliwą emisję CO2 do atmosfery aż o blisko 4 tony w skali roku.Trzy niezależne płaszczyzny uszczelnienia sprawiają, że energooszczędne okna Corona SI 82 doskonale chronią również przed hałasem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Bardzo wysoka izolacyjność ciepina jest gwa-rantem komfortowego samopoczucia. Nawet podczas najbardziej surowej zimy temperatura na wewnętrznej powierzchni profili nie spada odczuwalnie poniżej temperatury w pomiesz-czeniu. Dzięki nowoczesnej technologii okna Corona SI 82 eliminują problem przeciągów i skraplania wody na powierzchni okiennej.

Indywidualny styl domu

Wysoko energooszczędne okna Scfnico Corona SI 82 można swobodnie kształtować w zależności od indywidualnych wymagań i preferencji dzięki bogatej ofercie profili, szyb i akcesoriów systemowych.

Okna bez kompromisów

Wysoka wytrzymałość materiału, z którego wykonano energooszczędne okna Corona SI 82, nie jest jedyną zaletą tego systemu. Doskonałe własności termoizolacyjne nie wpływają negatywnie na wygląd okien. Profile ram pozostają eleganckie i wąskie, dzięki cze-mu przez okna wpada znacznie więcej światła.

Wysoko energooszczędne okna Corona SI 82 zapewniają możliwość projektowania przestrzennych, wypełnionych światłem wnętrz, tak modnych zwłaszcza we współczesnym budownictwie.

okno Corona SI 82 Classic

Corona SI 82 Classic

Klasyczna linia skrzydła i oszczędna forma zgodna z oczekiwaniami nowoczesnej architektury

okno Corona si82

Corona SI 82 Rondo

Lekko wypukła, miękka linia skrzydła prowadzi do optycznego zwężenia i tak już wąskich profili okiennych

okno Corona si82

Corona SI 82 Cava

Lekko wklęsła, unikalna geometria skrzydła podkreśla optyczny podział nadając ramie okna subtelny wygląd.

Trzy różne style i trzy serie systemu Corona SI 82: Classic, Rondo i Cava oraz szeroka paleta kolorów i akcesoriów zapewniają wyjątkową swobodę projektowania wnętrz i elewacji.

1 Sześciokomorowy system profili o optymalnych właściwościach izolacyjnych.

2 Trzy płaszczyzny uszczelnienia zapewniają optymalną ochronę przed wiatrem, deszczem i hałasem.

3 Wąskie widoczne szerokości profili okiennych gwarantują optymalny dostęp światła.

4 Ponadprzeciętna głębokość zabudowy zapewnia bezpie-czeństwo i skuteczniejszą ochronę przed włamaniem.

Bezpieczeństwo i komfort

Wbudowane poczucie bezpieczeństwa

Zaawansowane rozwiązania techniczne zastosowane w energooszczędnych oknach Corona SI 82 skutecznie utrudniają życie włamywaczom, zapewniając dobre samopoczucie i spokojny sen mieszkańców. Dzięki zwiększonej głębokości zabudowy i nowoczesnym stalowym okuciom z zaryglowaniami grzybkowymi pokonanie bariery okiennej stało się prawie niemożliwe. Hartowane podzespoły i klamki zamykane na klucz lub przycisk sprawiają, że równie nieskuteczne są próby przewiercenia i przesunięcia okucia podczas próby włamania.

Komfort zawsze na czasie

Łatwa obsługa bez użycia sity to standardowa cecha nowoczesnych okien. Jednak dzięki właściwie dobranemu wyposażeniu codzienne korzystanie z okien może stać się jeszcze prostsze, bardziej bezpieczne i wygodne. Przy braku odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu, można zastosować system nawiewników Schiico Vento, zapewniający ciągłą wymianę powietrza przy zamkniętych oknach.

System Corona SI 82 umożliwia również wykonywanie energooszczędnych drzwi wejściowych z niskim termoizolowanym progiem. Ci z Państwa, którzy dostrzegają problem pokonywania progu drzwi balkonowych przez dzieci lub osoby mniej sprawne, mogą zastąpić tradycyjny próg ościeżnicowy progiem niskim, bez ryzyka powstawania przeciągów, zawilgoceń i utraty ciepła.

Wyższa wartość nieruchomości

Okna w równym stopniu kształtują wygląd budynku, jak i atmosferę wnętrz mieszkalnych. Idealne „okno na świat" można porównać do harmonijnie dobranej ramy obrazu. Im mniejszy jest udział czołowej powierzchni ramy w ogólnej powierzchni okna, tym więcej światła dociera do wnętrza. Wyboru właściwej ramy okiennej nie należy pozostawiać przypadkowi - jakość okien przez lata wpływa na komfort życia i ogólną wartość nieruchomości.

Energooszczędne okna Schiico Corona 51 82 zapewniają szerokie możliwości wyboru, zgodnego z indywidualnymi preferencjami i charakterystyką danego budynku. Oferta obejmuje szeroką gamę kolorów, sposobów otwierania i wyposażenia. Duży wybór profili pozwala nadać wnętrzom i elewacji budynku indywidualny charakter.